| Type | Rack Screws and Cage Nuts |
| For Use With | Server Racks and Cabinets |
| Material | Metal |
| Thread Size | M6 |
| Quantity | 20 |
| Dimensions | 12 x 5 x 22mm |
| Height | 22mm |
| Length | 12mm |
| Width | 5mm |
| Compatible Part | Cabinet, Rack |
| Finish | Nickel Plated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.