| Fixture Type | Motion sensor |
| watts | 6x58W |
| IP Protection Class | IP20 |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Operating voltage | 230-240V – 50/60Hz |
| Maximum Operating Temperature | -20°C ~ +40°C |
| Detection Height | 2.8m / 1-2m |
| Detection Domain | 360°/180° 9m – 8m |
| Time | 10s ~ 5min |
| Dimensions | 80mmx55mmx80mm |
Na-De 360°HS-Led Ceiling Luminaire10100B Motion sensors with Infrared technology (PIR), which works by comparing the ambient temperature with the temperature of the moving object, are an indispensable component of the lighting industry and used for savings. The 10100 model white surface-mounted motion sensor has 360-degree detection on the ceiling and 180-degree detection on the wall. It is a switch type sensor with on/off/auto mode that can be used as ceiling and wall mounted. It can be completely disabled as well as continuous detection.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.