| Product Type | Extension Socket |
| Cable Length | 1.5m |
| Number of Sockets | 4 |
| Corded | Yes |
| Socket Type | Type E - French |
| Current Rating Unwound | 16A |
| Current Rating (Unwound) | 16A |
| Colour | Grey |
| Cross Sectional Area | 1,5 mm² |
| Cord Length | 1.5m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.