| Length | 203mm |
| Width | 2.5 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Heat Stabilised |
| Quantity | 1000 |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 78.4N |
| Maximum Bundle Diameter | 55mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.