| Length | 180mm |
| Width | 9 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Double Locking |
| Quantity | 250 |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 343N |
| Maximum Bundle Diameter | 45mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.