| Length | 360mm |
| Width | 7.9 mm |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Type | Ball Lock |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +500°C |
| Tensile Strength | 1500N |
| Maximum Bundle Diameter | 90mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.