| Length | 300mm |
| Width | 7.6 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 250 |
| UV Resistant | Yes |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 539N |
| Maximum Bundle Diameter | 80mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.