| Length | 195mm |
| Width | 4.7 mm |
| Colour | Green |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Type | Releasable |
| Quantity | 25 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tensile Strength | 245N |
| Series | LR55 |
| Maximum Bundle Diameter | 50mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.