| Colour | White |
| Cable Tie Width Acceptance | 12mm |
| Length | 43mm |
| Width | 31 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Steel |
| Series | SAC |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Quantity | 50 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.