| Cable Clip/Clamp Style | Cable Holder |
| Affixing Method | Snap In |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 14.8mm |
| Width | 5.4 mm |
| Depth | 27.2mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Operating Temperature Range | -30 → +85 °C |
| Series | WA-CHSN |
| Dimensions [L x W x D] | 14.8 x 5.4 x 27.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.