| Cable Clip/Clamp Style | Saddle Clamp |
| Maximum Bundle Diameter | 20mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | PVC |
| Colour | Black |
| Length | 54mm |
| Width | 16 mm |
| Depth | 32mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 54 x 16 x 26mm |
| Dimensions [L x W x D] | 54 x 16 x 26mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.