| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clamp |
| Maximum Bundle Diameter | 15.4mm |
| Affixing Method | Push In |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | White |
| Length | 37mm |
| Width | 18.4 mm |
| Depth | 31.8mm |
| Dimensions [L x W x D] | 37 x 18.4 x 31.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.