| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 12.8mm |
| Affixing Method | Adhesive |
| Material | Nylon |
| Colour | Natural |
| Length | 33.7mm |
| Width | 27.5 mm |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Operating Temperature Range | -40 °C→+85 °C |
| Self Adhesive | Yes |
| Dimensions [L x W x D] | 33.7 x 27.5 x 16.4mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions [L x W (x D)] | 33.7 x 27.5 x 16.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.