| Cable Clip/Clamp Style | Buckle Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 13mm |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Aluminium |
| Colour | Natural |
| Length | 63.5mm |
| Width | 25.4 mm |
| Depth | 6.4mm |
| Dimensions [L x W x D] | 63.5 x 25.4 x 6.4mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 63.5 x 25.4 x 6.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.