| Cable Clip/Clamp Style | Rectangular Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 1.5mm |
| Affixing Method | Nail |
| Material | PE |
| Colour | Grey |
| Length | 9.9mm |
| Width | 8.5 mm |
| Depth | 8mm |
| Dimensions [L x W x D] | 9.9 x 8.5 x 8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.