| Cable Clip/Clamp Style | Flat Cable Clamp |
| Affixing Method | Adhesive |
| Material | Nylon |
| Colour | Black |
| Length | 52.2mm |
| Width | 56.8 mm |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Operating Temperature Range | -40 °C→+85 °C |
| Self Adhesive | Yes |
| Dimensions [L x W x D] | 52.2 x 56.8 x 26.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions [L x W (x D)] | 52.2 x 56.8 x 26.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.