| Cable Clip/Clamp Style | Conduit Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 21mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | PP |
| Colour | Grey |
| Length | 50mm |
| Width | 49.8 mm |
| Depth | 27mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 50 x 49.8 x 27mm |
| Dimensions [L x W x D] | 50 x 49.8 x 27mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.