| Cable Clip/Clamp Style | Saddle Clamp |
| Affixing Method | Screw |
| Material | PVC |
| Colour | Black |
| Length | 35mm |
| Width | 36 mm |
| Depth | 20mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 35 x 36 x 20mm |
| Dimensions [L x W x D] | 35 x 36 x 20mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Operating Temperature Range | -5 → +80 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.