| Cable Clip/Clamp Style | Clip |
| Affixing Method | Tie |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Colour | Black |
| Length | 38mm |
| Width | 11.7 mm |
| Fire Behaviour | UL 94 V2 |
| Operating Temperature Range | -40 → +85 °C |
| Series | KR |
| Dimensions [L x W x D] | 38 x 11.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.