| Cable Clip/Clamp Style | Flat Cable Clamp |
| Affixing Method | Snap In |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 42mm |
| Width | 7 mm |
| Depth | 7.3mm |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Dimensions [L x W x D] | 42 x 7 x 3.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.