| Grommet Type | Cable Grommet |
| Minimum Cable Diameter | 6.5mm |
| Maximum Cable Diameter | 7.5mm |
| Panel Hole Diameter | 8.8mm |
| Material | PVC |
| Colour | Black |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Series | HV |
| Maximum Panel Thickness | 27.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.