| Audio Cable Type | Speaker Cable |
| Number of Cores | 2 |
| Cross Sectional Area | 0.75 mm² |
| Insulation material | PVC |
| Length | 100m |
| Sheath Colour | Black |
| Core Strands | 24/0.2 mm |
| Size of Strands | 0.2 mm |
| Number of Strands | 24 |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Cable Shape | Multicore |
| Sheath Material | PVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.