| Current Rating | 1.6 → 32 A |
| Range | TeSys |
| Motor Protection Component | Circuit Breaker |
| Supply Voltage | 690 V AC 50/60 Hz |
| Overall Length | 89mm |
| Overall Width | 45mm |
| Overall Depth | 97mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | 60°C |
| Control Voltage | 1.6 → 32 A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.